• BITCOIN
  47633,410
  % 0,97
 • ETHEREUM
  1049.42
  % 1,95
 • XRP
  1.76
  % 5,18
 • BITCOIN CASH
  1295.08,456
  % 1,46
 • LITECOIN
  322.47
  % 4,33
 • COSMOS
  17.15
  % 3,39
 • CARDANO
  0.231343
  % 2,34
 • TETHER
  5.88
  % -0,24

Türk Telekom o yarışa katıldı

Türk Telekom o yarışa katıldı

Anlık mesajlaşmanın artık son derece önemli olduğu günlerde, bu yarışa Türk Telekom’dan anlık mesajlaşma uygulaması “LAFF” ile katıldı.

Türk Telekom’un Ar-Ge ve teknoloji şirketi Argela tarafından geliştirilen uygulamanın beta sürümü, Android ve İOS platformları için kullanıma açıldı. Operatör gözetmeksizin her kullanıcının kullanabileceği bir uygulama.

Türk Telekom Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Demir, uygulamanın tamamen yerli ve milli olması istediklerini, arayüz tasarımlarını Türk kültürüne özgü ögelerle birleştirerek tasarladıklarını belirtti.

Evrensel Olmasını İstiyoruz

Ramazan Demir LAFF Beta’nın 6 aylık bir süreç sonucu tasarlandığını belirtirken, ürünün tamamen Argela’da çalışan kişilerle, yani kendi iç kaynaklarıyla yapıldığını belirtti. Bundan önce Wirofon mesajlaşma uygulamasını geliştiren Türk Telekom, bu sefer yeni uygulaması LAFF ile birlikte evrensel alanda büyümeyi hedefliyor. Dünya trendlerini takip ederek kültürümüzle harmanlanan LAFF, evrensel anlık mesajlaşma uygulaması düşüncesiyle piyasaya sürüldü.

Pek çok yeni ve heyecan verici özellik

Uygulamanın tüm uygulama marketlerinde yer aldığını belirten Demir, yeni uygulamadan bahsederken şunları ekledi; “LAFF, çok yakında çıkacak tam sürümünde ‘sosyal etkileşim’ gibi diğer sohbet uygulamalarında olmayan pek çok yeni ve heyecan verici özelliği de bünyesinde barındıracak.”

Türk Telekom’un kendisi tarafından yapılan açıklama ise LAFF Beta sürümünün Ana özellikleri arasında tüm diğer mobil uygulamalar gibi ücretsiz arama, mesajlaşma, mesajlaşma grupları, fotoğraf ve konum paylaşımları, kişi kartvizitleri gibi imkanlar sunulacak. PlayStore’da şimdiden 1000’den fazla kişinin indirdiği uygulama 5 üzerinden 4 yıldız alarak beklentileri karşılamış gözüküyor.